«Київський радіозавод» на «Париж-Ле-Бурже» 2019

«Київський радіозавод» на «Париж-Ле-Бурже» 2019

Делегація АТ «Київський радіозавод» взяла участь у роботі 53-ого Міжнародного авіакосмічного салону «Париж-Ле-Бурже», що проводився у французькій столиці 17-23 червня 2019 р. Фахівці заводу спільно з ДП «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» та Громадською спілкою «Центр космічних ініціатив» представляли інноваційний проект ракети-носія повітряного старту, модель якої була представлена на стенді «ПІВДЕНМАШ».

Система повітряного старту передбачає використання легкої ракети-носія «ЗЕНІТ-1NL» з лінійки ракет «ЗЕНІТ». Її стартова вага буде 14,5 т. Вага корисного навантаження на сонячно-синхронну орбіту становитиме 100 кг, а на низькі-навколоземні, приакваторіальні – до 220 кг. Дана ракета призначена для виведення нано- та мікро-супутників на будь-яку орбіту. Окрім відносно низької вартості виведення корисного навантаження, важливими перевагами системи є швидкість підготовки до пуску та те, що встановлення корисного навантаження відбуватиметься у безпосередній близькості до замовника.

Система створюється у широкій кооперації українських підприємств космічної галузі ДП «ПІВДЕНМАШ», ДП «Антонов», АТ «Київський радіозавод», «Київський політехнічний інститут». Завод відповідає за створення системи управління, а також за координацію робіт над розробкою і виготовленням ключових наземних систем.

Даний проект включено до проекту Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України 2019-2023 і на поточний рік передбачає фінансування з небюджетних джерел.

Київський радіозавод на Париж-Ле-Бурже