Головна > Про підприємство > Музейний комплекс
Карта сайта
УкрРус
Музейний комплекс

Якщо ви хочете познайомитися з «Київським радіозаводом», його історією й колективом, побувайте в його музеї. Він розташований на центральній площі заводу. Ця площа зберігає багато знаменних подій у героїчному житті підприємства - на ній побували керівники держави й космонавти, ветерани Великої Вітчизняної війни, піонери і комсомольці, вона збирала на своїх плитах багатотисячні мітинги на честь державних свят нашого народу й перемог колективу підприємства в самовідданій праці. Музей часто відвідують і зараз ветерани заводу, школярі й викладачі, молодь і телебачення, працівники космічної галузі України…

muzey_krz_00

Мета створення музею - показати в широкому плані фрагменти з історії створеного в 1953 році заводу союзного значення, який протягом декількох десятиліть функціонував як найбільший виробничо-технічний комплекс щодо створення й виготовлення складних радіолокаційних систем, систем керування та радіотехнічних комплексів для ракетно-космічної техніки з використанням новітніх технологій, мікроелектроніки та точної механіки.

muzey_krz_02

Музей «Київського радіозаводу» був відкритий в 1983 році до 30-ї річниці утворення заводу. Перебуваючи в музеї, можна погортати старі підшивки заводської багатотиражки «На трудовій вахті» і переглянути фотоальбоми, що запам'ятали на фотографіях усіх, хто був нагороджений, занесений на заводські Дошки пошани або в Книгу трудової слави. І всі - близькі і знайомі особи. Газета почала виходити з 1956 року. Скільки цікавої інформації! Всі спектри життя колективу представлені на цих невеликих аркушах паперу. Оці два джерела інформації - газети й фото - треба зберігати вічно. Минуле треба знати завжди, яким би воно не було, щоб будувати майбутнє. Так говорять завжди; на жаль, не завжди так роблять…

muzey_krz_01

Старим, напрацьованим тривалим періодом часу, традицій у народженого колективу заводу не було; їх потрібно було закладати й розвивати. Це, можливо, привело до того, що молодий колектив зміг створити свої, у кращому розумінні цього слова, славні традиції. Все це гостро відчуваєш, перебуваючи в невеликих залах музею, перегортаючи підшивки газет, фотоальбоми й сторінки книг.

muzey_krz_03

Оглядаючись назад, у прожиті роки заводом і його колективом, можна сказати, що основний період розвитку, становлення і видатні досягнення «Київського радіозаводу» пов'язані з роботами в складі Міністерства загального машинобудування СРСР. Невелике по тим міркам міністерство, усього 130 підприємств різного плану й напрямів діяльності, уміло керувалося талановитими Міністрами. Ми не можемо не згадати їх поіменно.

Музей КРЗ
Міністри: Сергій Олександрович Афанасьєв (другий зліва) – 1965-1983 рр., Олег Дмитрович Бакланов (крайній справа) – 1983-1988 рр., Віталій Хусейнович Догужиєв (крайній зліва) – 1988-1989 рр., Олег Миколайович Шишкін (другий справа) – 1989-1991 рр.

Для «Київського радіозаводу» було великою удачею, що на чолі колективу довгі роки, більше двадцяти п'яти, стояв Дмитро Гаврилович Топчій.

muzey_krz_topchiy
Д.Г. Топчий

На стендах музею, у натурних зразках показана типова продукція основних виробництв заводу - механічного, інструментального, мікроелектронного, друкованих плат, складального, а також представлені передові технологічні процеси, прогресивне устаткування, розкрита географія поставок виробів усередині країни й за рубіж.

На стендах показана робота КБ і інженерних служб щодо науково-технічної творчості та створення зразків нової техніки, представлені конверсійні програми.

У залах музею показані роботи численних колективів, фахівців різних ланок виробництва, соціальні програми, спортивно-масова робота, участь учасників Великої Вітчизняної війни у військових операціях і у виробничій діяльності в післявоєнні роки. Також показані заслужені люди заводу - Герої Соціалістичної праці, лауреати Ленінських і Державних премій, нагороджені орденами й медалями, передовики виробництва.

У кожному розділі музею в центрі уваги - людина, її роль у становленні й розвитку колективу заводу.

Докладно про історію «Київського радіозаводу» можна прочитати прочитати тут.

 
 
 
© 2018 ПАТ "Київський радіозавод". Всі права захищено.
© Дизайн - Спейс-ІнформВхід